Jak urządzić oryginalne wnętrze w stylu loftowym?
Jak urządzić oryginalne wnętrze w stylu loftowym?

Każdy z nas marzy o pięknym, eleganckim mieszkaniu, które zrobi pozytywne wrażenie zarówno na nas samych, jak i na gościach nas odwiedzających. Z tego powodu warto stworzyć wnętrze w stylu loftowym. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, które pragną mieszkać w miejscu oryginalnym, minimalistycznym i eleganckim, a przy tym nowoczesnym!

czytaj całość »
3 eleganckie lampy loftowe do dużego salonu
3 eleganckie lampy loftowe do dużego salonu

W pokoju dziennym oświetlenie jest niezwykle ważne. Wpływa ono na samopoczucie osób znajdujących się w nim, podkreśla największe walory oraz tworzy określoną atmosferę. Właśnie dlatego wysokiej jakości lampy loftowe spełniają tak istotną rolę w dużym salonie. Odpowiednie lampy sprawią, że czas spędzony w pokoju dziennym będzie jeszcze przyjemniejszy i bardziej relaksujący. Jakie lampy loftowe wybrać do dużego salonu? Który model wybrać? Odpowiadamy na te pytania w tym artykule!

czytaj całość »
Czy latem oświetlenie ma znaczenie ?
Czy oświetlenie ma znaczenie podczas lata?

Odpowiednie oświetlenie jest niezbędne dla naszego funkcjonowania. To światło warunkuje nasz tryb życia. Jednak czy lampy do domu i inne źródła światła są nam potrzebne podczas lata? Kinkiety czy żyrandole? Jedna główna lampa, czy kilka źródeł światła punktowego? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdują się w tym artykule!

czytaj całość »
Jaką wielkość lampy wybrać?
Jaką wielkość lampy wybrać?

Nie trudno zauważyć, że każdy człowiek jest inny. Jedni posiadają ogromne domy, a inni małe mieszkania. Jednak przede wszystkim to potrzeby ludzi różnią się od siebie diametralnie. Dlatego też podczas zakupów oświetlenia do swojego domu lub mieszkania, każdy powinien wybierać zgodnie z własnymi, indywidualnymi potrzebami. Jednak na co zwrócić uwagę i w jaki sposób przeprowadzić selekcję dostępnych na rynku lamp? Przecież jest tego od groma! Już spieszymy z wyjaśnieniami.

czytaj całość »
Jak dobrze oświetlić taras i ogród?
Jak oświetlić taras i ogród?

Coraz większymi krokami nadchodzi lato. Co za tym idzie, częściej będą organizowane spotkania na zewnątrz, imprezy pod altanką, przyjęcia okolicznościowe na świeżym powietrzu czy grillowanie ze znajomymi. Ciepłe, letnie temperatury zachęcają do biesiadowania nawet do późnych godzin nocnych. Często zdarza się, że temperatura po zmroku jest na tyle przyjemna, że bez problemu można siedzieć bez koców, kurtek i innych ogrzewaczy. Z tego powodu warto zainteresować się odpowiednim oświetleniem, które można zamontować w ogródku lub na tarasie.

czytaj całość »
Czy oświetlenie wpływa na nasze samopoczucie?
Czy oświetlenie wpływa na nasze samopoczucie?

Powszechnie wiadomo, że światło reguluje nasz rytm dobowy, wpływa na nasze samopoczucie i energię. Nasze codzienne życie uzależnione jest w pewien sposób od oświetlenia. Fizjologowie potwierdzają, że ma ono wpływ na nasz nastrój, a brak światła naturalnego oraz sztucznego może przyczyniać się do osłabienia, przygnębienia, a nawet depresji. Często możemy to odczuć w okresie jesienno-zimowym, kiedy dni stają się coraz krótsze i bardziej szare, a my nie mamy na nic siły, jesteśmy zdołowani i zniechęceni.

czytaj całość »
Jak wybrać lampę do dużego pomieszczenia?
Jak wybrać lampę do dużego pomieszczenia?

Pokój dzienny to najczęściej jedno z większych pomieszczeń w domu. Spędzamy w nim sporo czasu, ponieważ jest bardzo wielofunkcyjne. Właśnie przez to charakteryzuje się sporymi rozmiarami. Z tego powodu powinniśmy zadbać o jego odpowiednie oświetlenie, ponieważ ważny jest jednolity i równomierny dostęp do światła. Jednak zapewnienie prawidłowego naświetlenia tak dużej przestrzeni może być problematyczne. Dodatkowo często możemy borykać się z trudnościami wypełnienia pustego miejsca w sporych rozmiarów pomieszczeniu.

czytaj całość »
Czy oświetlenie w stylu loftowym jest dalej w modzie?
Czy oświetlenie w stylu loftowym jest dalej w modzie?

Styl industrialny, lub inaczej loftowy, powstał w Europie Zachodniej w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Wywodzi się od mieszkań, które aranżowane były w zabudowach starych fabryk, magazynów i innych budynkach tego typu. Niewątpliwie jedną z największych zalet stylu loftowego jest fakt, że można w taki sposób wykończyć nawet niewielkich rozmiarów przestrzeń. Mieszkając w małym lokalu bez problemu możemy stworzyć oryginalne i industrialne miejsce.

czytaj całość »
Jakie znaczenie ma dobre oświetlenie Twojego domu?
Jakie znaczenie ma dobre oświetlenie w Twoim domu?

Wbrew pozorom odpowiedniej jakości oświetlenie jest niezwykle ważne w kontekście prawidłowego wystroju wnętrza. Często skupiamy się przede wszystkim na doborze dodatków, mebli, ozdób i akcesoriów, jednak to właśnie światło gra główną rolę w filmie pod tytułem „Urządzamy nasze mieszkanie”. Przede wszystkim pozwala nam funkcjonować w ciemnościach. Oświetlenie nawet w ciągu dnia często jest niezbędne w niektórych miejscach naszego mieszkania. Spełnia ono funkcję nie tylko estetyczną, ale również funkcjonalną i praktyczną.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl