do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Zadzwoń 034 32-71-916
Wyślij wiadomość
Dlaczego żarówki LED są najlepszym rozwiązaniem oświetlenia pomieszczeń?
Dlaczego żarówki LED są najlepszym rozwiązaniem w przypadku oświetlenia mieszkań i pomieszczeń?

Jakie wyróżniamy rodzaje najpopularniejszych żarówek?

Zdecydowanie najbardziej popularnymi żarówkami obecnie są żarówki typu LED. Poza nimi wyróżniamy również świetlówki oraz tradycyjne żarówki. Żarówka tradycyjna to szklana bańka, w której znajduje się gaz szlachetny. Wewnątrz znajduje się żarnik wolframowy, który pod wpływem prądu rozgrzewa się do białości i świeci. Z tego powodu żarówka mocno się nagrzewa i ponad 90% pobieranego prądu marnowane jest na wytworzenie energii cieplnej. Takie żarówki zawierają rtęć, co może być niebezpieczne dla środowiska i ludzi. Żarówki LED-owe to połączone ze sobą diody, których duża ilość sprawia, że żarówka świeci bardzo jasno.

Jaką żarówkę wybrać i czym różnią się poszczególne rodzaje?

Jednym z głównych czynników, który decyduje o zakupie żarówki jest jej żywotność. Przeciętna długość życia tradycyjnej żarówki to od zaledwie 6 do nawet 8000 godzin. Świetlówki są bardziej stabilne, jednak mniej trwałe, ponieważ średnio wytrzymują od 1000 do 1200 godzin. Najwydajniejsze i najbardziej trwałe w tym przypadku są żarówki LED, ponieważ żyją nawet do 50 tysięcy godzin. Pobierają przy tym również najmniej mocy. Jest do maksymalnie 6/8W. Dla porównania świetlówki pobierają nawet 60W, a tradycyjne żarówki do 16W. Przekłada się to oczywiście na różne koszta użytkowania danych żarówek. Średni koszt rocznego użytkowania tradycyjnej żarówki to 385PLN, świetlówki 1642PLN, a żarówki LED zaledwie 115PLN.

Największym minusem tradycyjnych żarówek jest obecność toksycznej i niebezpiecznej dla ludzi i środowiska rtęci. Świetlówki i żarówki LED są pozbawione tego niebezpiecznego pierwiastka chemicznego. Dzięki temu są zgodne ze standardem RoHS. Kolejną wadą żarówek tradycyjnych jest ich wrażliwość na temperaturę. Efektywnie pracują tylko w zakresie od około 22 stopni do maksymalnie 50, a przy tym są wrażliwe na działanie wilgoci. LED-owe żarówki oraz świetlówki nie mają tych problemów. Dodatkowo działają one ze stuprocentową mocą od razu po uruchomieniu. Tradycyjne żarówki muszą się trochę rozgrzać. Ich awarie również są niebezpieczne.

Żarówki LED - zdecydowanie najlepszy wybór do oświetlenia

Najwyższa żywotność, ekologiczne wykonanie i brak negatywnego wpływu na środowisko, ekonomia i tanie użytkowanie, a przy tym błyskawiczne działanie i możliwości konfiguracji czy tworzenia oryginalnych kompozycji. Bez wątpienia warto zainwestować w oświetlenie LED, ponieważ nie ma ono sobie równych na rynku. W żarówki LED można się zaopatrzyć w ssklepie Riske. Najwyższa jakość produktów i gwarancja zadowolenia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl