do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Zadzwoń 034 32-71-916
Wyślij wiadomość
Jakich lamp użyć do oświetlenia łazienki?
Jakich lamp użyć do oświetlenia łazienki?

Łazienka to wyjątkowe miejsce w naszym domu. W teorii służy ono jedynie do zażywania kąpieli. W praktyce jednak jest to miejsce, w którym relaksujemy się po całym dniu pracy i przygotowujemy się do stawienia czoła codziennym obowiązkom. Jest to zatem dość istotne miejsce w domu każdego z nas. Należy zatem zadbać o to, by oprócz swojej funkcjonalności łazienka była również dobrze oświetlona. Zależy od tego poziom naszego komfortu oraz jakość i precyzja wykonania makijażu każdej z pań. Jak zatem zabrać się za oświetlenie tego pomieszczenia?

Rodzaj oświetlenia

Łazienka to takie pomieszczenie w naszym domu, w którym zastosować możemy praktycznie każdy rodzaj oświetlenia. Możemy na przykład zdecydować się na oświetlenie centralne pod postacią plafonu bądź żyrandola. Równie dobrym rozwiązaniem w łazience może okazać się oświetlenie punktowe, doświetlające strategiczne miejsca takie jak wanna czy prysznic. Panele oświetleniowe z kolei sprawdzą się świetnie jako źródło światła w okolicach lustra. Dobranie odpowiedniego rodzaju lampy do łazienki jest podyktowane głównie metrażem samego pomieszczenia.

Rozmiar łazienki

W mniejszych pomieszczeniach można zdecydować się na jedno, mocne i ciepłe źródło światła pod postacią plafonu. Taka lampa idealnie wypełni nam przestrzeń łazienki dodając jej optycznie kilka metrów kwadratowych. Dodatkowo, plafon sam w sobie zajmuje bardzo niewiele przestrzeni, co jest szczególnie istotne podczas wyboru oświetlenia do łazienki mniejszych gabarytów.

Jeśli mamy do czynienia z łazienkami o nieco większych rozmiarach, wówczas dobrze jest zdecydować się na kilka źródeł światła. Takie rozwiązanie gwarantuje nam, że każdy punkt w łazience będzie dobrze doświetlony. Najlepszą opcją w tym przypadku będą mniejszych rozmiarów plafony lub LEDowe oczka. Ponadto, lampy takie w bardzo dobry sposób pomagają skupić światło w miejscach takich jak okolice wanny czy umywalki.

Strategiczny punkt

Każde pomieszczenie w domu ma swój strategiczny punkt. W kuchni będzie to niewątpliwie blat kuchenny, w gabinecie biurko, a w sypialni łóżko. W łazience jednak takim miejscem będą z pewnością okolice lustra. W tym miejscu światło musi być bardzo dobrze skupione, tak by przeglądająca się w nim osoba otrzymała rzeczywisty obraz swojego odbicia.

W tym miejscu należy wybrać źródło światła rozproszonego, najbardziej zbliżonego do naturalnego. Światło skupione w tym miejscu nie spełni swojej roli, gdyż postać osoby przeglądającej się w lustrze musi być oświetlona równomiernie. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będą panele oświetleniowe bądź kinkiety, które dają najlepszy efekt rozproszenia światła.

Równie istotna co rodzaj oświetlenia jest barwa światła generowana przez lampę. By obraz w lustrze mógł oddawać rzeczywistą postać osoby przeglądającej się w nim, musi to być barwa jak najbardziej zbliżona do barwy światła naturalnego, ciepłego. Jest to szczególnie istotne dla Pań, które przygotowują swój make-up przed lustrem w łazience.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl